iPhone 12 Özellikleri İle Şaşırtacak!

10 Mayıs 2020
iPhone 12 Özellikleri İle Şaşırtacak!

iPhone 11 ailesi hem kamera hem de genel performans konusunda birçok kullanıcıyı memnun etmişti. Şimdi ise gözler yeni çıkacak Apple modeline çevrildi. iPhone 12 özellikleri birçok kullanıcıyı şaşırtabilir.

 

iPhone 12 özellikleri yavaş yavaş netleşmeye başladı

 

Apple, iPhone 11 serisi ile kamera performansını bariz bir şekilde artırdı. Bu yıl tanıtılması beklenen iPhone 12 için de benzer bir atılımın gelmesi bekleniyor. EverythingApplePro kanalı yeni çıkarılacak olan model ile ilgili bir video hazırladı.

 

iphone 12

.

Yeni modelin 120Hz ProMotion adı verilen teknoloji ile gelmesi bekleniyor. Yüksek ekran tazeleme hızı sunan ProMotion teknolojisi fiyat konusunda sıkıntı yaratmaması açısından sadece Pro modellerinde yer alabilir.

Apple, batarya kapasitesi konusunda da yeni adımlar atmaya hazırlanıyor. Yayınlanan videoda 6.7 inç boyuta sahip iPhone 12 Pro Max modelinin 4.400 mAh veya daha büyük bir batarya ile geleceğini belirtiyor.

FaceID özelliğinin de geliştirileceğini belirten EverythingApplePro kanalı, cihazın daha fazla açıdan ekran kilidini açabilmesi için geniş görüş açısına sahip olacağını tahmin ediyor.

Yeni nesil akıllı telefonların en büyük artılarından biri de düşük ışık performanslarının gözle görülür şekilde artması. iPhone 11 ile birlikte iyi bir ivme kazanan Apple, yeni modelde düşük ışık performansını daha fazla artırmayı planlıyor.

Şirket, düşük ışık performansında odaklama hızını artıracak. iPad Pro cihazlarda kullanılan LIDAR teknolojisinin yeni iPhone modellerinde daha hızlı odaklama için kullanılması bekleniyor.

Ayrıca şirketin yeni cihazlarında video performansında 2x yerine 3x yakınlaştırma sunacağı söylentiler arasında yer alıyor. Apple A14 işlemci, daha küçük çentik ve düz kenarlar ile gelmesi beklenen cihazlar, 5G hücresel bağlantı ile karşımıza çıkacak.

iPhone 12’nin Videosu

Konu hakkındaki görüş ve düşüncelerinizi yorum olarak dile getirebilirsiniz.

Haber Yorumları